Fontanny sceniczne wewnętrzne – wytwarzają ograniczoną ilością dymu i substancji toksycznych a temperatura iskier jest na tyle niska, że jest bezpieczna dla innych materiałów.
Zazwyczaj fontanny sceniczne wewnętrzne wykorzystywane są do urozmaicenia koncertów, pokazów mody, festynów, imprez sportowych, prezentacji produktów, wesel i inny uroczystości odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach. Fontanny sceniczne można łączyć z innymi efektami scenicznymi np ciężkim dymem, konfetti, bańkami mydlanymi, itp Ich zsynchronizowanie z muzyką pozwala uzyskać zaskakujące efekty artystyczne o wysokości od 50 cm do kilku metrów w zależności od wysokości pomieszczenia.

Fontanny sceniczne zewnętrzne – zazwyczaj używane do urozmaicenia koncertów, festynów, imprez sportowych, prezentacji produktów, wesel (np. podczas wjazdu limuzyny) i innych uroczystości odbywających się na wolnym powietrzu. Do tego tupu realizacji zazwyczaj fontanny łączone są z takimi materiałami pirotechnicznymi jak: fontanny, flary, stroboskopy, wodospady, miny, świece dymne, konfetti, płonące kształty które odpowiednio zsynchronizowane z muzyką dają niesamowite efekty artystyczne o wysokości od 0,5 metra, aż do ponad 30 metrów.